Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Jak skutecznie wyposażyć magazyn? Dostępne rodzaje regałów

Jak skutecznie wyposażyć magazyn? Dostępne rodzaje regałów

Data dodania:
2023-01-04 12:09:02

Skuteczne wyposażenie przestrzeni magazynowej wymaga profesjonalnego planu. Na samym początku warto zastanowić się nad doborem regałów magazynowych. Nie w każdej hali sprawdzą się te same regały, dlatego trzeba poznać ich podstawowe rodzaje oraz najmocniejsze strony. Dzięki temu maksymalnie wykorzysta się dostępną przestrzeń, a wyposażenie magazynu zakończy się sukcesem.

 

Regały stałe, przepływowe i wspornikowe

Aktualnie największym zainteresowaniem ze strony potencjalnych inwestorów cieszą się regały stałe, przepływowe oraz wspornikowe. Oto najważniejsze informacje na temat wspomnianych wyżej odmian:

  • - regały stałe - jak wskazuje nazwa, takie regały będą zachowywać stałe położenie. W związku z tym są bardzo rozpowszechnione. Mogą to być regały wolnostojące, samonośne czy też półkowe. Towar, który się na nich znajduje jest bezpieczny i łatwy do przechowywania, chociaż użytkownicy napotykają na pewne ograniczenia (ze względu na stałość położenia). Towar można składować na półkach stałych lub wysuwanych,
  • - regały przepływowe - składowanie przy pomocy bieżni nośnych, co skutkuje tym, iż towary przemieszczają się grawitacyjnie,
  • - regały wspornikowe - bardzo charakterystyczna konstrukcja i niezwykła solidność. To połączenie pionowych kolumn i doczepianych ramion. Idealne do składowania towarów o zróżnicowanych/nietypowych kształtach.

To zdecydowanie najbardziej popularne regały, na które można się zdecydować. W rozbudowanych zakładach i magazynach sprawdzą się za to regały metalowe dwustronne, które są wytrzymałe, trwałe, uniwersalne i funkcjonalne.

W jakie jeszcze regały można zainwestować?

Poza powyższymi propozycjami można zainwestować w jeszcze kilka innych odmian regałów magazynowych. W tej grupie znajdują się m.in. regały przejezdne (swobodne przemieszczanie się po przestrzeni magazynowej - podział na regały torowe i podłogowe) i specjalizowane (przeznaczone wyłącznie do towarów o bardzo specjalistycznych/charakterystycznych parametrach i cechach). Jeśli firmy i magazyny dopiero się rozwijają i nie mają do dyspozycji aż tak dużej przestrzeni, jak większe zakłady, zawsze mogą postawić na regały jednostronne magazynowe. Jak widać ostateczna decyzja uzależniona jest od wielu różnych czynników i nie da się jej podjąć w kilkanaście minut. Zawsze należy ją skonsultować z doświadczonymi fachowcami z branży przemysłowej, logistycznej i magazynowej. Każdy z omawianych regałów ma swoje plusy, lecz trzeba je dobrać pod kątem swoich indywidualnych potrzeb oraz realizowanych zleceń.

Aktualności


2024-07-19 13:53:34

Każde gospodarstwo rolnicze wie, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie ściółki. Ścielarka do słomy to narzędzie, które może znacznie ułatwić ten proces, zwiększając efektywność i oszczędzając czas. Przeczytaj, jak ścielarka do słomy może...

Więcej

2024-07-17 15:01:15

Coraz więcej przedsiębiorców poszukuje efektywnych i elastycznych rozwiązań, które pozwolą na optymalizację kosztów prowadzenia działalności. Jednym z takich rozwiązań jest wirtualne biuro w Warszawie Woli. To doskonała opcja dla tych, któr...

Więcej

2024-07-10 13:14:32

Bezpieczeństwo podczas prac spawalniczych i elektroizolacyjnych jest kluczowe. Odpowiednie rękawice ochronne mogą zapewnić nie tylko komfort, ale przede wszystkim ochronę przed niebezpiecznymi czynnikami.

Ochrona rąk podczas spawania

...

Więcej