Tu jesteś > Strona Główna > Artykuły > Antresole magazynowe – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Antresole magazynowe – czym są i kiedy warto się na nie zdecydować?

Data dodania:
2022-11-14 10:30:54

Antresole są coraz częściej wykorzystywane w przestrzeni magazynowej. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ w ten sposób można usprawnić funkcjonowanie całego magazynu i maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jak jednak korzystać z takich rozwiązań oraz jakimi zaletami się charakteryzują? Warto poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie, a dopiero potem zdecydować się na antresole magazynowe.

Antresole magazynowe - czym tak właściwie są i co się na nie składa?

Nowoczesne i funkcjonalne antresole magazynowe to dość specyficzny rodzaj regału (wielopoziomowy), który można zaobserwować w wielu fabrykach. To właśnie dzięki nim poszczególne towary można składować na dużej wysokości (np. tuż pod sufitem). W konsekwencji doprowadza to do tego, że właściciele magazynów zyskują więcej przestrzeni i mogą zadbać o rozwój całego przedsiębiorstwa. 

Omawiane antresole sprawdzają się wszędzie tam, gdzie klienci mają do dyspozycji magazyny o sporej kubaturze, ale użytkowane do tej pory regały wysokiego składowania nie pozwalają na maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jeśli ktoś zauważy, że jego magazyn w krótkim czasie staje się zagracony, powinien pomyśleć o inwestycji w antresolę magazynową. To idealna propozycja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na rozbudowę magazynu. Stalowe konstrukcje modułowe składają się z:

 - profili,

 - dwuteowników.

Dodatkowo elementy konstrukcyjne są malowane proszkowo lub cynkowane, tak aby skutecznie zabezpieczyć je przed powstaniem groźnej korozji. Elementami łączącymi są z kolei nakrętki i śruby (posiadające niezbędne atesty i spełniające normy jakościowe UE). 

Co konkretnie przemawia za antresolami magazynowymi? Zbiór najważniejszych zalet

Sprawdzony i cieszący się pochlebnymi opiniami producent regałów magazynowych dba o to, aby dostarczone rozwiązania magazynowe sprostały oczekiwaniom najbardziej wymagających inwestorów. Za wspomnianymi wyżej antresolami przemawiają następujące zalety:

 - szybki montaż i wszechstronne zastosowanie,

 - wytrzymałość, trwałość i stabilność,

 - systemy składające się z ram i półek ocynkowanych,

 - podłoga z kraty ocynkowanej lub płyty wiórowej,

 - optymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej,

 - zwiększenie efektywności prowadzonej fabryki,

 - uniwersalność - można z nich skorzystać prawie w każdym magazynie,

 - dużo korzystniejsza propozycja niż przebudowa magazynu (m.in. pod kątem finansowym).

Nic dziwnego, że popularność antresol stoi obecnie na tak wysokim poziomie, skoro są to rozwiązania niosące za sobą tak wiele korzyści. Warto je przetestować w swoich magazynach i osobiście się do nich przekonać.

Aktualności


2023-03-17 08:38:16

Jeśli zastanawiasz się, jakie surowce są wykorzystywane do produkcji suplementów diety, ten artykuł jest dla Ciebie! Dowiesz się z niego, że składniki odżywcze mogą być pozyskiwane z różnych źródeł, takich jak rośliny, minerały, witaminy i ...

Więcej

2023-02-27 11:39:06

Walentynki coraz bliżej, pojawia się więc pytanie – jaki prezent dla drugiej połówki kupić? Jeżeli chcesz zaskoczyć wybrankę swojego serca, niewątpliwie wyjątkowym podarunkiem okaże się zmysłowa bielizna. Odpowiednio dobrany zestaw na pewno...

Więcej

2023-01-04 12:09:02

Skuteczne wyposażenie przestrzeni magazynowej wymaga profesjonalnego planu. Na samym początku warto zastanowić się nad doborem regałów magazynowych. Nie w każdej hali sprawdzą się te same regały, dlatego trzeba poznać ich podstawowe rodzaje...

Więcej